Uzay Gökhan Irmak

OYUNCU

1986 yılında doğan Uzay, ilk lisansını Sinema Televizyon bölümünde birincilikle; ikinci lisansını Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünde tamamladı.

İngiliz tiyatro topluluğu Propeller Theater Company başta olmak üzere Jean-Jacques Lemetre, Kathryn Hunter, Johan Petri, Daniel Irizarry gibi isimlerle çeşitli atölyelere katıldı. 2014 yılı Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali’nde Harikalar Avlusu oyunundaki Yannis karakteri ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne aday gösterildi. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Işıl Kasapoğlu’nu yönetmenliğindeki ‘Elektra’ oyununda rol almıştır. Berlin’de Metropolis Theater’da Steven Ditmyer ile Meisner Oyunculuk Tekniği atölyesi ve çalışmalarına katılmıştır. Son olarak Berlin HB55 Kunst Fabric’te ‘Y is A Question I Keep Asking’ adlı oyunda yer aldı.

Drama Eğitmenliği ve oyuncu koçluğu çalışmaları da yapan Uzay Gökhan Irmak 39. Villebourne Film Festivali’nde ‘Akif’ filminde oynadığı Uğur karakteriyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. Haliç Üniversitesi Lisansüstü Enstitüsü’nde Tiyatro Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

 

“Saniyede yirmidört kare eşittir yirmidört düşünce; yirmidört düşünce çarpı yirmidört his eşittir oyunculuk.”